Smartfon Apple iPhone 7 oraz 7 plus.

W zeszłym tygodniu został zaprezentowany najnowszy smartfon Apple

iPhone 7 oraz 7 plus. Już dostępny w przedsprzedaży

W San Francisco odbyła się Wrześniowa prezentacja Apple. Korporacja przedstawiła nowego iPhone’a 7 oraz 7 Plus, Apple Watch, aktualizacje oprogramowania systemu iOS 10 oraz Watch OS 3

 

Design i rozmiar smartfona rewolucyjnie się nie zmienił. Pojawiły się nowe kolory, od teraz jest ich pięć. Silver, Gold, Rose Gold, zamiast koloru Space Gray — Black i Jet Black. Ostatni charakteryzuje się lustrzanym połyskiem. Zgodnie stwierdzamy, iż prezentuje się niezwykle stylowo. Tym samym Jet Black wyróżnia się nie tylko na tle swoich poprzedników, jak również konkurencyjnych modeli. Najważniejsze udoskonalenia są niewidoczne gołym okiem. Wcześniej, jedną z największych wad smartfonów było wykonywanie zdjęć w nocy. Obecnie aparat posiada ulepszony obiektyw, system stabilizacji i bardziej jaskrawy flash.

I have something to show you! – mówi do nas Apple w swojej nowej reklamie. Spróbuj nie mrugać oglądając poniższe wideo

 

 

Kolejna ciekawa zmiana: iPhone 7 jest wodoszczelny. To pierwszy smartfon Apple, który nie boi się wody. Co prawda eksperci odradzają nurkowanie, bo jest mała szansa na to, że telefon dobrze zareaguje na większej głębokości.

Jedyny mechaniczny klawisz „Home” znajdujący na przednim panelu został zastąpiony sensorem, sprzężonym Touch ID. Niewielu miłośników Apple pozytywnie oceniło tę decyzję. Stosująć mechanizm wibracji – Tapic Engine, udało się uzyskać efekt naciskania przycisku fizycznego, którego w rzeczywistości nie ma. Taki sam system jest obecnie w nowych MacBookach z gładzikiem Force Touch.

 

Głównym zaskoczeniem było zniknięcie z panelu tradycyjnej wtyczki do słuchawek. Apple przedstawił bezprzewodowe słuchawki AirPods, sterowanie którymi odbywa się za pomocą Siri. Są to absolutnie nowe akcesoria, z którymi zniknie problem z plątaniem się kabli. Chociaż jest wiele słuchawek z płaskim przewodem na rynku, które jednym ruchem ręki rozplątują się – zdecydowanie Polecamy. Posiadając siódemkę konieczny będzie zakup firmowych słuchawek lub korzystanie z adaptera.

 

iphon-2

Najnowsze iPhone’y są znacznie głośniejsze i doskonale radzą sobie z odtwarzaniem dźwięku w stereo.

Jeden głośnik znajduje się na dole w standardowym miejscu, drugim jest głośnik do rozmów, który odtwarza o wiele mocniejszy dźwięk, niż dotychczas.

 

iPhone7 oraz 7 Plus będą dostępne w Polsce od 23 Września. Cena na iPhone’a 7 zaczyna się od 3349 zł ( wersja na 32 GB ), na iPhone7 Plus ( również 32 GB ) trzeba wydać od 3949 zł. Najdroższe wersje wyposażone w 256 GB pamięci będą kosztować 4399zł za 7, i 4999 zł za 7+