Boty, Reklamy i Zakupy w Facebook Messenger

Od zeszłego roku Facebook rozpoczął wprowadzanie botów do swojego komunikatora. Początkowo były dostępne tylko w języku angielskim, natomiast obecnie wielu deweloperów aplikacji w Polsce opracowało czat boty takie jak: Milionerzy, JDabrowsky, czy Suchar Codzienny. Możemy porozmawiać, podobnie jak z ich poprzednikami. Jednak nie ma tutaj mowy o sztucznej inteligencji, a raczej o zaprogramowaniu odpowiednich reakcji na pewne słowa kluczowe w treści zapytania użytkownika.

bot-sklep-internetowy

Cel?

Boty dostępne w Messengerze, to już opcja komercyjna. Tzn. każdy właściciel fanpage może przygotować dla swoich klientów odpowiedzi związane z oferowanymi produktami, ciekawostki, kwestie informacyjne itd. Można poprosić bota o przesłanie szczegółowego opisu danego produktu, czy danych kontaktowych np. do działu reklamacji.

Reklamy w Messengerze

Oprócz powyższych, możemy tworzyć reklamy w formie wiadomości dla osób które kliknęły w naszą reklamę na FB. Tym sposobem, gdy użytkownik wejdzie w interakcję z reklamą lub postem może otrzymać np. kod rabatowy, wiadomość z codziennym sucharem, czy dzisiejszą prognozę pogody.

reklama-powiadomienie-fb-messenger

Zakupy i płatność [ Beta, tylko USA ]

Dodatkowo zupełna świeżynka, czyli gdy bot wysyła nam ofertę konkretnego produktu, możemy dokonać jego zakupu i płatności. Unexpected Instant shopping. Wizyta w sklepie internetowym prostsza niż kiedykolwiek. Poniżej znajdziecie szczegóły:

Nowa era komunikacji

To co kilkanaście lat temu widzieliśmy tylko w filmach science fiction, dzieje się teraz. Koniec oczekiwania na obsługę, której w natłoku pracy brakuje czasu na odebranie telefonu, czy odpowiedź na maila. Płynny i szybki przepływ informacji, to dziś podstawa zadowolenia klienta. Dlatego jeśli dbasz o jakość, na pewno i Ciebie zainteresują powyższe nowinki.