Akwaria w biurach

Pracodawcy coraz częściej szukają metod, aby ich pracownicy czuli się bardziej wypoczęci i zrelaksowani podczas swojego dnia roboczego.

W pobliżu biurowców często widzimy strefy zielone mające na celu zapewnienie odprężenia podczas przerw.
Co zrobić kiedy chcemy, żeby nie tylko poza biurem panowała spokojna atmosfera?
Dobrą odpowiedzią na to pytanie są akwaria, oprócz bardzo pozytywnego działania na pracowników, ich koszty są zdecydowanie niższe od ceny za strefy zielone. Akwarium usytuowane w miejscu pracy posiada role bardzo dobrej dekoracji, jak również wspomaga relacje pomiędzy członkami załogi, działa motywująco oraz koi stres.

Czy jest coś bardziej relaksującego, niż oglądanie majestatycznie pływających rybek, w pięknie przygotowanym dla nich akwarium? 🙂 Sami posiadamy owe i wiemy jaką przyjemność sprawia oglądanie rybek, podczas karmienia uśmiech sam rysuje się na twarzy.

Akwarium to również ciekawy ekosystem – w zależności od wybranego biotopu – pozwala na np. odtworzenie środowiska Amazonki, czy Wielkich jezior Afrykańskich ( Malawi, Tanganika ). Można także stworzyć specyficzne działanie – od wspomnianych majestatycznych kojących stres, aż po bardzo dynamiczne środowiska Pielęgnic Tanganik. Dzięki temu zachowania rybek rzutują na oczekiwane poczynania zespołu, stymulując poprzez obserwację.

Akwarium w biurze dodatkowo nadaje wizerunek firmie, kojarzy się ze swego rodzaju azylem. Aż trudno uwierzyć, że cały czas mówimy o miejscu pracy 🙂 Pracownicy chętniej przychodzą do biura i rzadziej się spóźniają. Wiadomo, że każdy czuje się bardziej zmobilizowany do działania, jeżeli otoczenie temu sprzyja, wprawiając w pozytywny nastrój. Wyobraź sobie biuro z akwarium, w którym każda rybka jest przyporządkowana osobie z zespołu. Naszym zdaniem brzmi to rewelacyjnie! Takie zabiegi pomagają budować dużo lepsze więzi międzyludzkie, które skutkują przede wszystkim lepszym samopoczuciem! Pośrednio wpływają także na efektywność pracy.